WIRTUALNE SPACERY

Informacja o szkoleniu w zakresie tworzenia wirtualnych spacerów tutaj > INFO

epoznan.pl O WIRTUALNEJ WYCIECZCE FOTO MEDIA PROJEKTU (04.11.2016)

FORT VII W POZNANIU - FORT MUZEUM

Wirtualna wycieczka po Forcie VII w Poznaniu, przygotowana dla Wielkopolskiego Muzeum Walk Niepodległościowych

Wersja dostosowana do przeglądania na urządzeniach mobilnych. Uwaga - link do filmu "Naziści w Forcie VII" może nie działać prawidłowo na urządzeniach mobilnych!

INFORMACJE O PROJEKCIE
Projekt został zrealizowany na zamówienie Muzeum Walk Niepodległościowych podczas czterech sesji w 2014 i 2015 roku. Roboczy materiał fotograficzny to blisko 600 zdjęć. Około 50% fotografii weszło w skład wirtualnej wycieczki, która prezentuje dwadzieścia pięć miejsc w Muzeum/Forcie VII. Dodano jedno zdjęcie z Narodowego Archiwum Cyfrowego - na tablicy z informacją o wystawie poświęconej Stefanowi Balickiemu. Wyświetlane teksty przygotowali pracownicy Muzeum Martyrologii Wielkopolan/Fortu VII.

Wycieczka jest dostępna także na stronach oddziałów Wielkopolskiego Muzeum Walk Niepodległościowych na portalu Facebook. Prezentowana była także m.in. na stronach e-poznan.pl i „Miasto Poznań”.

AKTUALIZACJA 2017/2018
Pierwotnie projekt był realizowany w formacie „flash”. W 2017 r. cała wirtualna wycieczka została ponownie opracowana w formacie „html”, aby możliwe było przeglądanie jej na urządzeniach mobilnych. Dodane zostały dwa dodatkowe punkty - ”Fosa” i „Lewa remiza artyleryjska 2” - oraz link do filmu z okresu II wojny światowej „Naziści w Forcie VII”. Poprawione zostały także parametry jakości obrazu oraz płynności ruchu.

REALIZACJA PROJEKTU
Marcin Wojtczak

INFORMACJE O WIRTUALNYM SPACERZE PO FORCIE VII NA INNYCH STRONACH:

ZŁOTA KAPLICA - KATEDRA W POZNANIU

FORT II W POZNANIU

Dzięki pracy wspaniałych ludzi Fort II prezentuje się w 2019 roku znacznie lepiej niż na fotografiach, które posłużyły do przygotowania tej wirtualnej wycieczki, pochodzących sprzed dwóch lat, gdyż od wielu miesięcy trwają tam intensywne prace porządkowe i naprawcze, a także adaptacyjne, zmieniające Fort II w obiekt turystyczny. Warto zajrzeć na ul. Obodrzycką, na jeden z eventów organizowanych na terenie tego obiektu, by stwierdzić, jak wiele się zmieniło w ostatnim czasie.
 
Wirtualna wycieczka ukazuje kilkadziesiąt miejsc w Forcie II, w tym częściowo wnętrza kaponier, schronów i remiz, prochowni, pomieszczeń galerii przeciwskarpowej oraz hal fabrycznych w fosach. Krótka informacja historyczna o obiekcie znajduje się wewnątrz wycieczki.

ZAMEK KSIĄŻĄT MAZOWIECKICH W CZERSKU

Ten wirtualny spacer został opublikowany na stronie "Zamku Czersk".

STARY RYNEK W POZNANIU ZIMĄ

ZAMEK CESARSKI W POZNANIU

JOMSBORG WINETA WOLIN

DRIEL POD ARNHEM W HOLANDII, POMNIKI POLSKIEJ BRYGADY SPADOCHRONOWEJ I GENERAŁA SOSABOWSKIEGO

DAWNY KOŚCIÓŁ ZAKONU RYCERSKIEGO JOANNITÓW W POZNANIU

STARY RYNEK W POZNANIU

ZAMEK KRÓLEWSKI W POZNANIU

Kaźmierz pod Poznaniem

WARSZAWSKA STARÓWKA

MUZEUM JANA KOCHANOWSKIEGO W CZARNOLESIE

KATEDRA W POZNANIU

MIELNO NAD BAŁTYKIEM KOŚCIÓŁ PW. PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

HANOWER (NIEMCY) - HERRENHAUSEN, REZYDENCJA KRÓLEWSKA

OSADA PAŁACOWO-PARKOWA KSIĄŻĄT CZARTORYSKICH W PUŁAWACH